јануари 13, 2018

Македонија го почнува Европското Првенство. Прв противник – Словенија

Сениорската машка ракометна репрезентација на Македонија вечерва со натпреварот против Словенија од 19:30 часот во Загребска Арена, го почнува настапот на своето петто Европско Првенство.

Прочитај повеќе