јуни 5, 2017

Поширок список на машката сениорска репрезентација на Македонија за средбите со Украина и Чешка

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави поширокиот список од 28 ракометари на кои ќе смета за последните два квалификациски натпревари

Прочитај повеќе

Сениорките го одиграа меѓународниот турнир во Анталија, подготовките продолжуваат во Скопје

Сениорската женска репрезентација на Македонија викендов на меѓународниот турнир во Анталија одигра три силни натпревари против Турција, Литванија и Русија во склоп на подготовките за

Прочитај повеќе