мај 5, 2017

Младинките поразени од фаворитот Унгарија во полуфиналето од турнирот во Будимпешта

Младинската женска ракометна репрезентација на Македонија, во склоп на Фајнл Фор турнирот во женската Лига на Шампиони, настапува на меѓународен турнир во Будимпешта. Во полуфиналната

Прочитај повеќе