јули 24, 2016

Јуниорите одиграа нерешено во вториот натпревар против Хрватска

Во одличен натпревар со максимално неизвесна завршница, Македонската јуниорска репрезентација (до 20 години) одигра нерешено 23-23 против Хрватска во втората пријателска средба што се одигра

Прочитај повеќе