март 28, 2016

Јуниорите ќе играат пријателски натпревари против Бугарија во Скопје

Машката јуниорска репрезентација на Македонија (У20), во рамки на подготовките за Квалификациите за ЕП 2016, ќе одигра пријателски натпревари против соодветната селекција на Бугарија.

Прочитај повеќе