март 14, 2016

Обрван го објави списокот од 20 ракометари. Подготовките почнуваат на 1 април

Селекторот на сениорската машка ракометна репрезентација, Ивица Обрван го соопшти списокот од 20 ракометари кои ги повика за стартот на подготовките за Квалификацискиот турнир за

Прочитај повеќе