јануари 18, 2016

Минимален пораз од Полска. Фокусот насочен кон решавачкиот меч со Србија

Машката ракометна репрезентација на Македонија синоќа во максимално борбен, интересен и до крај неизвесен натпревар доживеа минимален пораз од домаќинот Полска (24-23) во преполната „Таурон“

Прочитај повеќе