Наши пријатели

Втор пораз на младинките на ЕХФ W19 Шампионатот во Литванија

IMG_8640

Втор пораз на младинската женска репрезентација на ЕХФ W19 2019 Шампионат во Литванија. Македонија поразена од Литванија со резултат 24:21, на полувреме 17:10.

Почетокот на натпреварот почна израмнето за двете репрезентации, а потоа ракометарките на Ливанија наметнаа силно темпо на игра и на полвреме да заминат со седум погодоци предност. Во второто полувреме нашата репрезентација не успеа да стигне до изненадување и натпреварот заврши 24:21 во корист за Литванија.

Нашата младинска репрезентација денес во 14:00 часот игра против репрезентацијата на Косово за пласман од 5 до 8 место на ЕХФ Шампионатат во Литванија.

IMG_8656 IMG_8767 IMG_8859

Слични вести

Ракометна Федерација на Македонија, бул. "Кузман Јосифовски - Питу" бр. 15, 1000 Скопје © 2015 Copyright