Наши пријатели

Симе Симовски го објави списокот на ракометарки за ЕХФ неделата

reprezentacija zeni

Селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави списокот на ракометарки за ЕХФ неделата (18-24 март 2019 година). Во рамки на ЕХФ неделата сениорки ќе одиграат два контролни натпревари против репрезентацијата на Црна Гора.

Овие натпревари се контрола и подготовка на сениорките за настап во баражот за пласман на СП Јапонија. Противник на Македонија за пласман на Мундијалот е репрезентацијата на Словенија.

Список на ракометарки

Термини на одигрување на натпреварите:

  • 22.03.2019 (прв натпревар) во 17:00 часот во спортската сала „Автокоманда”
  • 23.03.2019 (втор натпревар) во 12:00 часот во спортската сала „Автокоманда”

Собирот е закажан за понеделник, 18 март 2019, со почеток во 09:30 часот во спортската сала „Автокоманда” во Скопје.

Натпреварите се од отворен карактер, влезот во салата е слободен.

 

Слични вести

Ракометна Федерација на Македонија, бул. "Кузман Јосифовски - Питу" бр. 15, 1000 Скопје © 2015 Copyright