Наши пријатели

Македонија го потврди играњето на турнирот во Франција

rakometnareprezentacija

Сениорската машка репрезентација на Македонија го потврди играњето на турнирот во Франција, на почетокот од јануари 2015 година каде уште ќе играат и репрезентациите на Франција, Алжир и Русија.

Според програмата на организаторот, предвидени се два натпревари за нашиот тим. Во полуфиналето Македонија на 9 јануари ќе игра со Франција, следниот ден, на 10 јануари со Алжир или Русија, во зависност од тоа за кое место ќе се бориме. Победниците од полуфиналните средби ќе играа во финалето, а поразените за трето место. Турнирот ќе се игра во Нант.

Слични вести

Ракометна Федерација на Македонија, бул. "Кузман Јосифовски - Питу" бр. 15, 1000 Скопје © 2015 Copyright