Наши пријатели

Информација за извлекување на Куп на Македонија

Почитувани,

По барање на коорганизаторот ЖРК Куманово и Општина Куманово за организација на купот на РМ, извлекувањето за полуфиналните натпревари во машка и женска категорија ќе се одржи на ден 03.05.2019 (петок) со почеток во 12:00 часот во просториите на РФМ.

Слични вести

Ракометна Федерација на Македонија, бул. "Кузман Јосифовски - Питу" бр. 15, 1000 Скопје © 2015 Copyright