Наши пријатели

Данило Брестовац го надополни списокот на повикани ракометари за квалификациските натпревари за ЕП 2020

70117-brestovac-kje-sledi-46-talenti

Селекторот на машката сениорска репрезентација г-дин Данило Брестовац го надополни списокот на повикани ракометари за претстојниот собир на машката сениорска репрезентација за квалификациските натпревари против репрезентацијата на Исланд за пласман на ЕП 2020.

Список на повикани ракометари

Собирот на ракометари е закажан на ден 08.04.2019 (понеделник) со почеток во 13:30 часот во хотел Александар Палас во Скопје.

Слични вести

Ракометна Федерација на Македонија, бул. "Кузман Јосифовски - Питу" бр. 15, 1000 Скопје © 2015 Copyright