Одредени 1/8 финалните групи од Купот на Македонија

Одредени 1/8 финалните групи од Купот на Македонија

Во Ракометната федерација на Македонија денеска беа извлечени двојките за 1/8 финалните групи од машкиот Куп на Македонија.

Термини на одигрување на натпреварите е 18 и 19 април.

 

Прва Група (домаќин Вардар)

Прилеп 2010 – Охрид 2013

ГРК Борец – Вардар

 

Втора група (домаќин Пролет 62)

Пролет 62 – Работнички

ГРК Лозари – Металург 2

 

Трета група (Вардар јуниор)

Вардар јуниор – Зомимак

Преспа – Пелистер

 

Четврта група (домаќин Металург)

Металург – Феникс

Текстилец – Радовиш

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за