Одредени 1/8 финалните групи од Купот на Македонија

Одредени 1/8 финалните групи од Купот на Македонија

Во Ракометната федерација на Македонија денеска беа извлечени двојките за 1/8 финалните групи од машкиот Куп на Македонија.

Термини на одигрување на натпреварите е 18 и 19 април.

 

Прва Група (домаќин Вардар)

Прилеп 2010 – Охрид 2013

ГРК Борец – Вардар

 

Втора група (домаќин Пролет 62)

Пролет 62 – Работнички

ГРК Лозари – Металург 2

 

Трета група (Вардар јуниор)

Вардар јуниор – Зомимак

Преспа – Пелистер

 

Четврта група (домаќин Металург)

Металург – Феникс

Текстилец – Радовиш

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како