Известување за полагање лиценца за сезона 2016/17

Известување за полагање лиценца за сезона 2016/17

Првото полагање лиценца за судии и делегати (физички и теоретски тест) за сезоната 2016/17 ќе се одржи во Прилеп на 27.08.2016 година. Втората лиценца ќе се одржи во Скопје на 10.09.2016 година.

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ПОЛАГАЊЕ ЛИЦЕНЦА ЗА СЕЗОНА 2016/17

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список