Акредитирање за натпреварот Македонија – Швајцарија

Акредитирање за натпреварот Македонија – Швајцарија

Почитувани,

Ве известуваме дека за натпреварот од квалификациите за ЕП 2016 година, меѓу машките сениорски репрезентации на Македонија и Швајцарија сите медиуми што сакаат да известуваат за натпреварот ќе треба да се акредитираат за истиот.
Ве молиме барањето за акредитации од Вашите редакции (новинари ,фотографи и сниматели) да бидат испратени најдоцна до понеделник (27 октомври 2014 година) до 14 часот на следните е-маил адреси:

 

agjorgjevikj@macedoniahandball.com.mk

skarbeska@macedoniahandball.com.mk

 

Акредитациите ќе можат да се подигнат во вторник (28.10.2014 година) во просториите на Ракометната федерација на Македонија, после 15 часот.

Натпреварот меѓу Македонија и Швајцарија ќе се одигра на 29 октомври во Скопје, во салата „Борис Трајковски“ со почеток во 17,45 часот.

 

Со почит,

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, денес Ракометната Федерација на Македонија ја

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,