јуни 19, 2024

Младинската женска репрезентација со победа го започна настапот на 24th IHF Women’s Junior World Championship 2024

Младинската женска селекција на Македонија вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ со убедлива победа против селекцијата на САД го започна учеството на Мундијалот. Избраничките на Дарко

Прочитај повеќе