декември 17, 2023

Младинците со две победи и еден пораз го обележаа настапот на турнирот во Романија

Младинската машка селекција во период од 15-17.12.2023 имаше настап на силниот Carpaty Trophy во Романија. Покрај нашата младинска селекција на турнирот учествуваа и младинските селекции

Прочитај повеќе