август 11, 2023

Кадетите против Чешка за пламан на 9-то место на 2023 IHF Men’s Youth World Championship

Кадетската машка репрезентација денес со почеток во 20:00 часот ќе го оддигра последниот натпревар на Мундијалот во Хрватска, противник на нашата репрезентација е Чешка. Натпреварот

Прочитај повеќе