декември 2, 2021

Селекторот Кирил Лазаров го објави поширокиот список на сениорите за Men’s EHF EURO 2022 HUN-SVK

Селекторот на машката сениорска репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за Европското првенство во сениорска машка категорија Men’s EHF EURO 2022

Прочитај повеќе