јуни 16, 2020

Македонија во група со Данска, Швајцарија и Финска во Квалификациите за ЕП 2022

Сениорската машка репрезентација на Македонија ќе игра во група 7 против репрезентациите на Данска, Швајцарија и Финска во квалификациите за пласман на Европското Првенство кое ќе

Прочитај повеќе