јуни 1, 2019

Победа на Младинките против Бугарија

Младинската женска ракометна репрезентација на Македонија денеска на пријателскиот натпревар против репрезентацијата на Бугарија забележа победа со резултат 31:23, на полувреме 14:8. Натпреварот се одигра во салата Автокоманда

Прочитај повеќе