мај 22, 2019

Четврта титула за ЖРК Металург

Ракометарките на Металург против Стружанка го одиграа последниот натпревар од Првенството за сезоната 2018/19, со што ја освоија титулата во Националниот шампионат. Резултатот од натпреварот заврши во

Прочитај повеќе

Дамчевска го објави списокот на младинската репрезентација за ЕХФ неделата

Селекторот на женската младинска репрезентација на Македонија, Јулијана Дамчевска, го објави списокот на повикани ракометарки за претстојната ЕХФ недела. Во рамки на ЕХФ неделата младинките

Прочитај повеќе