април 4, 2019

Сениорките ги добија противниците за Квалификациите за ЕП 2020

Сениорската женска репрезентација на Македонија ќе игра во група со Шведска, Чешка и Португалија во квалификациите за пласман на Европското Првенство во Данска и Норвешка. Денеска во Копенхаген се

Прочитај повеќе