октомври 16, 2018

Селекторот на машката кадетската репрезентација Брестовац го објави списокот на кадети за ЕХФ неделата

Селекторот на кадетската машка репрезентација на Македонија, г-дин Данило Брестовац, го објави списокот на ракометари кои ги повика на собир за подготовки во рамки на

Прочитај повеќе

Известување за акредитирање на медиуми за натпреварот Македонија – Турција

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации за претстојниот квалификациски натпревар за обезбедување пласман на ЕП 2020 што ќе се одигра во СС „Боро

Прочитај повеќе