јуни 20, 2018

Официјално: Македонија заедно со Словенија и Црна Гора се организатори на Сениорско ЕП 2022 во женска конкуренција

Утрово на ЕХФ Конгресот во Глазгов, Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, во име на трите федерерации, ја презентираше заедничката кандидатура за организација на Европското Првенство

Прочитај повеќе