декември 12, 2016

Селекторот Лино Червар го објави поширокиот список за подготовките за СП 2017

На денешната прес-конференција која се одржа во просториите на РФМ, селекторот на Македонската сениорска машка репрезентација, Лино Червар, ги објави имињата на 28-те ракометари кои

Прочитај повеќе