јуни 3, 2016

Сениорите ги почнаа подготовките за баражот за СП

Сениорската машка ракометна репрезентација на Македонија, од вчера ги почна подготовките за претстојните два бараж-натпревари против Чешка за пласман на Светското Првенство 2017. Селекторот Лино Червар

Прочитај повеќе