Наши пријатели

Список на ракометарки за Квалификациите за ЕП

DSC_0813

Селекторот на Женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објавува списокот на ракометарки повикани за подготовките за Квалификациските натпревари за ЕП 2016 против Црна Гора и Хрватска.

За првиот собир кој е закажан за 28 мај (сабота) во СРЦ Кале со почеток од 09:30 часот, Симовски повика 17 ракометарки. Според распоредот на натпревари, против Црна Гора ќе играме во Скопје на 2 јуни, додека на 5 јуни нашата женска репрезентација ќе гостува во Риека на селекцијата на Хрватска.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРКИ

Голмани:
1. Наташа Антиќ
2. Драгана Петковска
3. Матеја Серафимова
4. Нина Ладева

Крила:
5. Јована Саздовска
6. Сара Митова
7. Наташа Нолевска
8. Сара Ристовска

Бекови:
9. Дајана Јовановска
10. Теодора Керамичиева
11. Андреа Белеска
12. Елена Ливриниќ
13. Симона Стојановска
14. Елена Ѓорѓијевска

Пикери:
15. Марија Николиќ
16. Ивана Гакидова
17. Стефанија Мишевска

Слични вести

Ракометна Федерација на Македонија, бул. "Кузман Јосифовски - Питу" бр. 15, 1000 Скопје © 2015 Copyright