Наши пријатели

Список на ракометари за собир на Младинска репрезентација

DSC_8280 1

ВД селекторот на Младинската машка репрезентација на Македонија (У20), Александар Јовиќ, го објави списокот од 22 ракометари за собир на репрезентацијата за припреми за настап на Европското Првенство 2016.

Собирот е закажан за 1 јули (петок) од 18:00 часот во спортската сала Автокоманда во Скопје.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА СОБИР НА МЛАДИНСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Европското Првенство во Данска ќе се одржи во периодот од 28 јули до 7 август 2016 година, а Македонија е во група со Норвешка, Холандија и домаќинот Данска.

Слични вести

Ракометна Федерација на Македонија, бул. "Кузман Јосифовски - Питу" бр. 15, 1000 Скопје © 2015 Copyright