април 11, 2019

Втора победа на Македонија во квалификациите за ЕП 2020

Вечерва забележана втората победа на Македонската сениорска репрезентација против репрезентацијата на Исланд. Во еуфорична атмосфера, преполна сала се одигра натпреварот помеѓу Исланд и Македонија во

Прочитај повеќе