Наши пријатели

Куп на Македонија мажи – Распоред на натпревари

kup-na-makedonija-pehari

Викендов ќе се одиграат четирите четвртфинални групи во машкиот ракометен Куп на Македонија 2016. 

Три од четирите турнири ќе се играат во Скопје, во салите „Јане Сандански“, „Автокоманда“ и СРЦ „Кале“, а четвртиот турнир ќе се игра во салата „Билјанини Извори“ во Охрид. Според пропозициите за Куп-натпреварувањето, четирите победници на групите ќе обезбедат пласман во полуфиналето. Полуфиналните двојки дополнително ќе бидат одредени по пат на извлекување.

РАСПОРЕД И ДЕЛЕГИРАЊЕ: КУП НА МАКЕДОНИЈА – ГРУПНА ФАЗА

ПРОПОЗИЦИИ

ПРАВИЛО ЗА ИЗВЕДУВАЊЕ СЕДМЕРЦИ

Слични вести

Ракометна Федерација на Македонија, бул. "Кузман Јосифовски - Питу" бр. 15, 1000 Скопје © 2015 Copyright