Наши пријатели

Гледајте ги во живо сите натпревари на младинките

mladinki-trening-1-624x427

Сите натпревари на женската младинска репрезентација на Македонија до 19 години ќе можете да ги гледате на официјалната интернет страница на Ракометната федерација на Македонија.

Натпреварите може да се следат во делот  LIVE STREAMING на интернт страницата на РФМ (www.macedoniahandball.com.mk)

Во квалификациите за ЕП ќе играат Македонија, Исланд, Холандија и Црна Гора, а првите две репрезентации ќе се пласираат на завршниот турнир за ЕП во Шпанија во август.

Натпреварите од нашата квалификациска група ќе се играат во СРЦ Кале.

Петок, 17 април
16 – Црна Гора – Холандија
18,30 – Исланд – Македонија

Сабота, 18 април
16 – Црна Гора – Исланд
18,30 Македонија – Холандија

Недела, 19 април
16 – Холандија – Исланд
18,30 Македонија – Црна Гора

 

Влезот во СРЦ Кале е слободен

Фото: www.sportmedia.mk

 

Слични вести

Ракометна Федерација на Македонија, бул. "Кузман Јосифовски - Питу" бр. 15, 1000 Скопје © 2015 Copyright