Наши пријатели

Репрезентација

Мажи

СЕНИОРИ


Борко Ристовски - SL Benfica (POR)

Никола Митревски - HC Constanta (ROU)

Дејан Манасков - Telekom Vesprem (HUN)

Гоце Георгиевски - CSM Bucuresti (ROU)

Мартин Поповски - РК Вардар

Бојан Маџовски - РК Металург

Филип Талески - Rhein-Neckar Lowen (GER)

Мартин Серафинов - РК Металург

Велко Маркоски - HC Constanta (ROU)

Никола Маркоски - РК Еурофарм Работник

Селектор: Данило Брестовац

Марио Танкоски - РК Металург

Кирил Лазаров - Nantes (FRA)

Горан Крстевски - РК Еурофарм Работник

Стојанче Стоилов - РК Вардар

Жарко Пешевски - HC Motor Zaporozhye (UKR)

Филип Кузмановски - РК Еурофарм Работник

Димитар Димитриоски - РК Металург

Томислав Јагуриновски - РК Металург

Милорад Кукоски - РК Еурофарм Работник

ЈУНИОРИ

КАДЕТИ


Марко Кизиќ - РК Вардар

Андреј Петковски - РК Вардар

Виктор Василевски - РК Металург

Дарко Кондев - РК Металург

Марко Божиновски - РК Бутел

Глигор Гајиќ - РК Металург

Ненад Костевски - РК Струга

Ален Ќосевски - РК Вардар

Александар Стојков - РШ КЛ-7

Андреј Митиќ - РК Металург

Кристијан Симоновски - РШ КЛ-7

Михајло Младеновиќ - РК Металург

Игор Георгиев - РК Вардар

Дејан Џигероски - РШ КЛ-7

Мартин Карапалевски - РК Вардар

Мартин Серафимов - РК Металург

Лазар Ников - РК Јуниор Кисела Вода

Илија Мелоски - РК Металург

ПИОНЕРИ


Матеј Ивановски - РК Алушовски

Дамјан Димитриевски - РК Вардар

Марко Митев - РК Аеродром

Леонид Киселовски - РК Пролет

Ѓорговски Емилијан - РШ КЛ-7

Марио Мишевски - РК Вардар

Давид Савревски - РК Вардар

Михаил Иваноски - РК Охрид 2013

Христијан Митревски - РК Пелистер

Едвин Омерагич - РК Аеродром

Дино Трајчевски - РК Аеродром

Бојан Спасовски - РК Аеродром

Симон Калајџиевски - РК Вардар

Стефан Стојчевиќ - РК Аеродром

Давит Ацевски - РК Металург

Дамјан Србиновски - РК Вардар

Благој Димчевски - РК Вардар

Велимир Грујовски - РК Вардар

Жени

СЕНИОРКИ


Матеја Серафимова - Ringkobing Handbold APS (DEN)

Драгана Петковска - SonderjyskE (DNK)

Јована Саздовска - Thuringer HC (GER)

Сара Ристовска - HBC CSKA Moscow (RUS)

Наташа Антиќ - Skara HF (SWE)

Јована Кипријановска - ЖРК Куманово

Марија Николиќ - AC Paok (GRC)

Јана Калајџиевска - ЖРК Металург

Леонида Гичевска - ЖРК Куманово

Наташа Нолевска - ASC Corona 2010 Brasov (ROU)

Селектор: Симе Симовски

Елена Ѓорѓиевска - Podravka (CRO)

Ивана Џатевска - РК Вардар

Ивана Гакидова - UGA Stella Handball (FRA)

Андреа Седлоска - РК Вардар

Александра Боризовска - ЖРК Куманово

Елена Ливриниќ - CSU Danubius Galati (ROU)

Симона Стојановска - ZRK Naisa Nis (SRB)

Ангела Јанкуловска - ЖРК Куманово

Симона Николовска - SB Ludvigsburg (GER)

МЛАДИНКИ


Јована Мицевски - OGC Nice Cote D'Azur HB (FRA)

Амра Илјаз - ЖРК Металург

Симона Грујовска - ЖРК Вардар

Андреа Илиќ - ЖРК Вардар

Милица Николиќ - ЖРК Вардар

Јана Калајџиевска - ЖРК Металург

Јована Кипријановска - ЖРК Куманово

Тамара Ивановска - ЖРК Куманово

Андреа Јанкуловска - ЖРК Пелистер

Селектор: Јулијана Дамчевска

Ана Марија Божиновска - ЖРК Вардар

Мила Георгиевска - ЖРК Металург

Андреа Седловска - ЖРК Вардар

Марија Тасевска - ЖРК Металург

Ивона Трпевска - ЖРК Вардрар

Мила Трајковиќ - ЖРК Куманово

Динарица Арлинда - HSG HUNSRUCK (GER)

Аида Смајлоска - ЖРК Металург

Ивана Џатевска - ЖРК Вардар

КАДЕТКИ

 

Информации за репрезентацијата

лог

СООПШТЕНИЕ

Ракометната федерација на Македонија ја известува спортската јавност дека во координација со директорот на машките репрезентации...

Ракометна Федерација на Македонија, бул. "Кузман Јосифовски - Питу" бр. 15, 1000 Скопје © 2015 Copyright