Наши пријатели

Репрезентација

Мажи

СЕНИОРИ


Борко Ристовски - SL Benfica (POR)

Никола Митревски - HC Constanta (ROU)

Дејан Манасков - Telekom Vesprem (HUN)

Гоце Георгиевски - CSM Bucuresti (ROU)

Мартин Поповски - РК Вардар

Бојан Маџовски - РК Металург

Филип Талески - Rhein-Neckar Lowen (GER)

Мартин Серафинов - РК Металург

Велко Маркоски - HC Constanta (ROU)

Никола Маркоски - РК Еурофарм Работник

Селектор: Данило Брестовац

Марио Танкоски - РК Металург

Кирил Лазаров - Nantes (FRA)

Горан Крстевски - РК Еурофарм Работник

Стојанче Стоилов - РК Вардар

Жарко Пешевски - HC Motor Zaporozhye (UKR)

Филип Кузмановски - РК Еурофарм Работник

Димитар Димитриоски - РК Металург

Томислав Јагуриновски - РК Металург

Милорад Кукоски - РК Еурофарм Работник

ЈУНИОРИ

КАДЕТИ


Марко Кизиќ - РК Вардар

Андреј Петковски - РК Вардар

Виктор Василевски - РК Металург

Дарко Кондев - РК Металург

Марко Божиновски - РК Бутел

Глигор Гајиќ - РК Металург

Ненад Костевски - РК Струга

Ален Ќосевски - РК Вардар

Александар Стојков - РШ КЛ-7

Андреј Митиќ - РК Металург

Кристијан Симоновски - РШ КЛ-7

Михајло Младеновиќ - РК Металург

Игор Георгиев - РК Вардар

Дејан Џигероски - РШ КЛ-7

Мартин Карапалевски - РК Вардар

Мартин Серафимов - РК Металург

Лазар Ников - РК Јуниор Кисела Вода

Илија Мелоски - РК Металург

ПИОНЕРИ


Матеј Ивановски - РК Алушовски

Дамјан Димитриевски - РК Вардар

Марко Митев - РК Аеродром

Леонид Киселовски - РК Пролет

Ѓорговски Емилијан - РШ КЛ-7

Марио Мишевски - РК Вардар

Давид Савревски - РК Вардар

Михаил Иваноски - РК Охрид 2013

Христијан Митревски - РК Пелистер

Едвин Омерагич - РК Аеродром

Дино Трајчевски - РК Аеродром

Бојан Спасовски - РК Аеродром

Симон Калајџиевски - РК Вардар

Стефан Стојчевиќ - РК Аеродром

Давит Ацевски - РК Металург

Дамјан Србиновски - РК Вардар

Благој Димчевски - РК Вардар

Велимир Грујовски - РК Вардар

Жени

СЕНИОРКИ


Матеја Серафимова - DHC Slavia Praha (CZE)

Драгана Петковска - SonderjyskE (DNK)

Јована Саздовска - Thuringer HC (GER)

Сара Ристовска - RK Krim Mercator (SVN)

Наташа Антиќ - Skara HF (SWE)

Марија Штериова - CS Minau-Baia Mare (ROU)

Марија Николиќ - AC Paok (GRC)

Душица Ѓоргиевска - Ardesen GSK (TUR)

Леонида Гичевска - ЖРК Металург

Наташа Нолевска - Ringkobing (DNK)

Селектор: Симе Симовски

Елена Ѓорѓиевска - SCM Craiova (ROU)

Дајана Јовановска - Kristianstad Handboll (SWE)

Ивана Гакидова - UGA Stella Handball (FRA)

Моника Јаневска - Aksary Belediyeski GSK (TUR)

Александра Боризовска - ЖРК Куманово

Елена Ливриниќ - CSU Danubius Galati (ROU)

Симона Стојановска - ZRK Naisa Nis (SRB)

Габриела Величковска - Le Pouzin HB 07 (FRA)

Симона Николовска - SB Ludvigsburg (GER)

МЛАДИНКИ


Јована Мицевски - OGC Nice Cote D'Azur HB (FRA)

Амра Илјаз - ЖРК Металург

Симона Грујовска - ЖРК Вардар

Андреа Илиќ - ЖРК Вардар

Милица Николиќ - ЖРК Вардар

Јана Калајџиевска - ЖРК Металург

Јована Кипријановска - ЖРК Куманово

Тамара Ивановска - ЖРК Куманово

Андреа Јанкуловска - ЖРК Пелистер

Селектор: Јулијана Дамчевска

Ана Марија Божиновска - ЖРК Вардар

Мила Георгиевска - ЖРК Металург

Андреа Седловска - ЖРК Вардар

Марија Тасевска - ЖРК Металург

Ивона Трпевска - ЖРК Вардрар

Мила Трајковиќ - ЖРК Куманово

Динарица Арлинда - HSG HUNSRUCK (GER)

Аида Смајлоска - ЖРК Металург

Ивана Џатевска - ЖРК Вардар

КАДЕТКИ

 

Информации за репрезентацијата

лог

Владимир Пановски го објавува спиокот за повикани ракометарки за собир за подготвителниот период за претстојниот ЕХФ W17 2019 Шампионат во Италија

Тренерот на женската кадетска репрезентација, г-дин Владимир Пановски, го објавува спиокот за повикани ракометарки за собир за...

Ракометна Федерација на Македонија, бул. "Кузман Јосифовски - Питу" бр. 15, 1000 Скопје © 2015 Copyright