Извлечени натпреварувачките броеви за Плеј Оф и Плеј Аут во машка и женска конкуренција

Извлечени натпреварувачките броеви за Плеј Оф и Плеј Аут во машка и женска конкуренција

На состанокот што се одржа денес во просториите на Ракометната Федерација на Македонија, извлечени се натпреварувачките броеви за Плеј Оф и Плеј Аут натпреварувањето во машка и женска конкуренција.

 • Суперлига Мажи – Плеј Оф
 1. РК Металург
 2. РК Еурофарм Работник
 3. РК Пролет 62
 4. РК Бутел Скопје
 5. РК Вардар
 6. РК Пелистер

Календар Суперлига – Плеј Оф

 • Суперлига Мажи – Плеј Аут
 1. РК Охрид 2013
 2. ГРК Борец
 3. РК Радовиш
 4. РК Струга
 5. РК Вардар Јуниор
 6. РК Прилеп 2010

Календар Суперлига – Плеј Аут

 • Женска Лига – Плеј Оф
 1. ЖРК Пелистер
 2. ЖРК Металург
 3. ЖРК Куманово
 4. ЖРК Стружанка
 5. ЖРК Вардар

Календар Женска Лига – Плеј Оф

 • Женска лига – Плеј Аут
 1. ЖРК Овче Поле
 2. ЖРК Спартак
 3. ЖРК Деспина
 4. ЖРК Гевгелија
 5. ЖРК Цемс

Календар Женска Лига – Плеј Аут

Натпреварите од Плеј Оф и Плеј Аут во машка конкуренција започнуваат на 23/24.03.2019 година, додека женска конкуренција започнуваат на 30/31.03.2019 година.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за