Фото: Тренинг на машката сениорска репрезентација

Фото: Тренинг на машката сениорска репрезентација

Сениорската репрезентација го обработи првиот тренинг. Филип Талески поради клубски обврски го пропушти денешниот тренинг. Репрезентативецот се очекува утре да му се приклучи на тимот.

тренинг6 тренинг5 тренинг4 тренинг3 тренинг2 тренинг1

фото: Филип Вирановски   гол.мк

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Во рамки на IHF Неделата за едукација на ракометни тренери и ракометни судии, во организација на International

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација Јулијана Дамчевска го објавува списокот на повикани ракометарки за претстојното WOMEN’S 19 EHF EURO

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација, г-ѓа Јулијана Дамчевска го објавува списокот на

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член 35