Наши пријатели

Данило Брестовац го објави списокот на повикани ракометари за квалификациските натпревари за ЕП 2020

Селекторот на машката сениорска репрезентација г-дин Данило Брестовац го објави списокот на повикани ракометари за претстојниот собир на машката сениорска репрезентација за квалификациските натпревари против репрезентацијата на Турција и репрезентацијата на Грција за обезбедување на пласман на ЕП 2020.

Список на повикани ракометари

Собирот на ракометари е закажан на ден 08.06.2019 (сабота) со почеток во 13:00 часот во хотел Александар Палас во Скопје.

Слични вести

Ракометна Федерација на Македонија, бул. "Кузман Јосифовски - Питу" бр. 15, 1000 Скопје © 2015 Copyright